Ev Temizliği ve Püf Noktaları

Ev Temizliği ciddi anlamda özen ve titizlik isteyen bir konu. Biz de Antalya Temizlik Şirketi olarak bu konuya bir hayli önem veriyoruz. Siz değerli okurlarımız ile tecrübelerimizi ve birikimimizi paylaşmak isteriz. Öncelikle ev temizliğine başlamadan önce kesinlikle toz, bakteri ve virüslere karşı kendimizi korunaklı hale getirmeliyiz. Temizliği yapacağımızz yer kendi evimiz olsa bile sağlığımız birinci öncelik  olmalı. Bu nedenle maske ve eldiven kullanmalıyız. Sonrasında ise temizlik yapacağımız alana nereden başlayacağımızı aklımızda belirlemeliyiz. Örneğin kuru ve ıslak zeminleri birbirinden ayırmalıyız. Özellikle mutfak ve banyoda sadece o alanlara has malzemeler kullanmalıyız. Bir çok temzlik şirketi malesef ne olduğu belli olmayan kimyasalların yanı sıra daha önce nerede kullanıldığı belli olmayan malzeme ve bezlerle temizlik yapmakta. Bu nokta bizim öneri ve uygulamalarımızdan kısaca bahsedelim.

Bir evin veya bir alanın temizliğini yaparken kesinlikle mutfak, banyo ve diğer alanlarda birbirinden farklı malzemeler ve bezler kullanıyoruz. Bir yerin temizliğini yaptıktan sonra kullanılan malzemeleri h2o2 AG içeren dezenfeksiyon maddesi ile dezenfekte ediyoruz. Ayrıca bezlerimizi güneş ışığı altında bekleterek tüm bakteri ve virüslerden arındırıyoruz. Aynı malzemeyi bu dezenfeksiyon işlemi yapıldıktan sonra minimum 24 saat geçmeden kesinlikle ikinci bir farklı alanda kullanmıyoruz. Sizlerede tavsiyemiz kesinlikle bu şekilde hareket etmenizdir.

Kimyasalların Kullanımı

ev temizliği ve püf noktaları Diğer Önemli konu ise farklı kimyasalların kesinlikle birbiri ile karıştırılmaması. Çünkü farklı içerikte olup biribiriyle karıştırılan kimyasallar zehir etkisi yaratarak kötü sonuçlar doğracaktır. Ayrıca yine iş güvenliği ve sağlığınız açısından temizlik kimyasalı kullanılan alanlarda temizlik yapılırken göze sıçrama gibi kazaları engellemek önemlidir. Bu yüzden şeffaf gözlükler kullanmalıyız. Aynı zamanda ayaklarımızda ellerimiz gibi bu malzemelerle temas etmemeli.  Ve Su altında uzun süreli kalmamalıdır. Su geçirmez çizmeleri bu süreçte kesinlikle tavsiye edebiliriz. Ev Temizliği nin püf nokları adlı bu yazı dizimize devam ederken az sonra sizlere hangi bezlerin hangi alanlarda kullanılması gerektiğinden de bahsedeceğiz. Şimdi Antalya Temizlik Şirketleri olarak sizlere özelikle güvenlik ve sağlık açısından ilk uyulması gereken kurallardan bahsettik. Bezler nerede nasıl kullanılmalı konusu ile devam edelim. Ancak Dilerseniz bizlere 0532 623 70 00 numaramızdan her zaman ulaşabilirsiniz. Dilerseniz hemen temizlik hakkında Antalya ‘da profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Hangi Bez Nerede Kullanılmalı

Geldik en önemli konulardan biri olan bezler konusuna. Şayet Bir temizlik şirketinden hizmet alırsanız en çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisi budur. Antalya da Ev Temizliği veya Apartman gibi Genel Alan Temizliği denince ilk akla gelen firma olduğumuz için sizi hemen tecrübelerimizden yararlandıralım. Öncelikle her alan ayrı ayrı değerlendirilmeli. Bu alanlar kategorik olarak kendi içinde ayrılarak farklı bez ve renkler belirlenmeli. Örneğin temizlikte kesinlikle diz bölgesinin altında kalan alanlar ile  üstünde kalan alanlar farklı bezlerle temizlenmeli. Masa altları, sandalye bacakları, dolapların diz altında kalan alanlarda mesela yeşil bezler kullanılmalı. Yine bir diğerörnek olarakta diz üstünde kalan bölümler içinde mavi bezler kullanılmalı. Masa üstleri, tezgah vb. gibi. Sarı bezler ise wc ve banyolarda bulunan lavabo, musluk, kapılar ve havluluk gibi alanlarda kullanılmalı. Son olarak Kırmızı bezler yalnızca pisuvar ve klozet temizliğinde kullanılmalı. Böylece her alana özel bir ekipman oluşuturul olur. Tabiki bu bezlerın yanında her alanda kullanılacak kova, su ve kimyasallarda farklı olmalı. Her bölgenin bez renginde kova tercihi de yapabilirsiniz. Aynı zamada bu temizlik için sizi pratikleştirecektir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir